Ako využiť kalendár v Exceli pre zvýšenie produktivity

kalendár v Exceli

Program MS Excel slúži okrem rôznorodých funkcií aj na prehľadný kalendár v Exceli. Môžete si vybrať – či už chcete týždenný, mesačný či ročný. Prehľadný kalendár vám umožní lepšie využiť svoj čas.

Tvorba kalendára v Exceli je jednoduchá a rovnako sa dá aj užitočne využívať. Presne v tom prípade, ak chcete vizuálne zaujať a mať svoj kalendár prepracovaný. Existujú viaceré šablóny kalendárov, stačí si vybrať už len tú, ktorá vám „padne do oka.“

Kalendár, ktorý si v Exceli zostavíte, môžete využiť na sledovanie aktivít počas celého roka alebo finančného kalendára na sledovanie firemných udalostí či významných medzníkov.

Čokoľvek, čo zadáte do bunky v kalendári a obsahuje to nielen text, ale i čísla a vzorce či iné údaje, zmení sa hodnota na všetkých miestach, kde vzorce odkazujú na túto hodnotu. Excelovský kalendár môže slúžiť aj na spracovávanie veľkého množstva údajov, číselných medzníkov, prípadne pre úhľadné a graficky usporiadané formy plánovania.

Rýchla tvorba kalendára v Exceli pomocou šablón

Šablóny, ktoré sú k dispozícii na použitie v MS Excel, môžete jednoducho prispôsobovať vašim potrebám. Šablóna kalendára máva viacero funkcií. Prvou je možnosť dvanástich mesiacov v jednom alebo samostatných hárkoch a ich ľubovoľné využitie.

Rovnako to nemusí byť dvanásť mesiacov od januára do decembra, ale napríklad trinásť mesiacov od júla do augusta nasledujúceho roka, nakoľko tento kalendár bude predstavovať akademický/školský rok.

Nastavenia tlače kalendáru

Ďalšou funkciou je tlač kalendára na jednej strane alebo dvanásť samostatných strán, zobrazenie pracovných dní alebo dní od pondelka do nedele. Váš kalendár v Exceli si môžete orientovať na šírku alebo výšku, podľa toho, ako to vyhovuje vám.

V súvislosti s nastavením kalendára si ďalej môžete riadkovať stĺpce poznámok, plánovač dovolenky, zoznamy úloh, evidenčné listy úlohy, evidenčné listy rozpočtu, sledovanie denného či týždenného plánu a flexibilný kalendár máte hotový.

Ako zvýši kalendár v Exceli vašu produktivitu

Keď si urobíte pekný prehľad toho, čo vás v budúcnosti čaká, môžete sa lepšie pripraviť.

Vďaka tomu zvýšite efektivitu svojej práce a dosiahnete viac úspechov. Využite preto program Excel vo svoj prospech a naplánujte si svoje úlohy dopredu.