Moderné trojkolky pre seniorov nie sú drahé

trojkolky pre seniorov

Trojkolky pre seniorov už dávno nie sú nič neobvyklé. Mnohí si trojkolesové bicykle pochvaľujú a na cestách ich stretávame čoraz častejšie. Či už obyčajné trojkolky, alebo tie na elektrický pohon.

Trojkolky majú svoje mnohé výhody a ich ceny nie sú závratné. Slušné trojkolky pre seniorov sa dajú zaobstarať za menej ako 400 eur. Môžu byť teda zaujímavým darčekom pre niekoho blízkeho.

VÝHODY TROJKOLIEK PRE SENIOROV

Asi najväčšou výhodou trojkolesových bicyklov je ich stabilita. Veľa ľudí vo vyššom veku má  strach nasadnúť na bicykel, najmä kvôli tomu, že neudržia rovnováhu. Pokiaľ si stabilitu na bicykli musíte udržiavať, trojkolka si ju prakticky udržiava sama. Ponúka tak oveľa väčšiu istotu.

Seniori iste ocenia aj objemné košíky a nosnosť trojkoliek (spravidla cez 100kg). Na pohodlnom sedadle v stabilnej polohe si môžu zájsť aj na väčší nákup. Tento fakt môže mať priaznivé účinky aj na ich psychické zdravie. Mnohí si na staré kolená prídu ako príťaž pre svoje okolie. Fakt, že sú schopní spraviť si aj väčší nákup sami, im tieto myšlienky vyvráti.

Pohyb je dôležitý v každom veku. Pre dieťa rovnako ako pre seniora. Je pravda, že počas starnutia je čoraz ťažšie vykonávať rôzne pohybové aktivity, to však neznamená, že na ne treba úplne zanevrieť. Šliapať do pedálov trojkolky nie je až tak namáhavé.

Ani zďaleka to nie je len bezcieľne šliapanie do pedálov. Ako už bolo spomenuté, tieto trojkolesové bicykle sú vhodné, ak chcete ísť na nákup. Taktiež ich môžete využiť na rekreáciu, prípadne zájsť k známym  na návštevu.

Model na obrázku vyššie stojí 380€ a doručenie je zdarma. S prihliadnutím na všetky výhody, ktoré ponúka, za to naozaj stojí.

trojkolky

ELEKTRICKÉ TROJKOLKY

Ešte zjednodušenou verziou trojkolesových bicyklov sú elektrické trojkolky. Môžete buď šliapať do pedálov sami, s pomocou elektrického motora, prípadne šliapať vôbec nemusíte. Väčšina batérií má výdrž zhruba na 50km a dobíjať ich môžete jednoduchým pripojením do elektrickej zásuvky. Stav batérie môžete priebežne sledovať na monitore pripojenom k riadidlám.

Niektoré sú dokonca prispôsobené jazdám na poľných cestách. Konkrétne aj model na obrázku, ktorý si môžete zaobstarať za 1195€.

AKO OBJEDNAŤ TROJKOLKU PRE SENIOROV

Čo sa týka samotného nákupu trojkoliek a ich obsluhy, všetko by vám mali vysvetliť predajcovia. Slovenský výrobca a predajca trojkolesových bicyklov Gommer.sk, ktorý je fajnšmekrom pre trojkolky pre seniorov, vám vie poskytnúť kompletné poradenstvo, servis a dokonca aj inštruktáž, ako na takých trojkolkách jazdiť. Objednať si a využívať trojkolku pre seniorov bude tak jednoduché nielen pre rodinného príslušníka, ale aj pre samotného seniora, ktorý ju bude využívať.

CENA ZA ELEKTRICKÉ TROJKOLKY                                   

Cena je jedným z kľúčových faktorov pri výbere trojkoliek pre seniorov. Bežné trojkolky pre seniorov zoženiete od 380€, elektrické od 1195€. Ani nabíjanie vás nevyjde draho, za elektrinu zaplatíte cca 0,45€ na 100km jazdy.